TLAČOVÁ SPRÁVA: Oskar Dobrovodský: Ombudsmanku presťahujte do Malaciek

Rate this item
(0 votes)

Poslanec BSK Oskar Dobrovodský (NaS – ns) navrhuje presťahovať ombudsmanku do Malaciek namiesto do Košíc.
„Prečo chce vláda presťahovať ombudsmanku do Košíc? Nech ju presťahujú do Malaciek na Družstevnú ulicu“ uvádza Oskar Dobrovodský, ktorý žije už 5 rok vedľa neprispôsobivých susedov a úrady v tejto kauze nekonajú.
„Ponúkol som im náš dom, má k dispozícií 5 izieb a nám by stačil aj nejaký menší, ak nám poskytnú. Aspoň by si uvedomili, aký je reálny život vedľa asociálov, nie len z ticha a tepla luxusných kancelárií“dodáva Oskar Dobrovodský. Pavol Paška uviedol, že Košice sú vhodné z toho dôvodu, pretože sú bližšie k realite a tak lepšie môže ombudsmanka pocítiť na vlastnej koži problémy s neprispôsobivými. Oskar Dobrovodský je však názoru, že Malacky sú bližšie k Bratislave a pocítenie neprispôsobivých na vlastnej koži nebude taktiež problém.
Oskar Dobrovodský bol v septembri 2012 za Ombudsmankou Janou Dubovcovou, aby preverila, či úrady konali v súlade so zákonom. Po ôsmich mesiacoch ombudsmanka napísala správu, že žiadne zákony v prípade Družstevnej ulice neboli porušované. V kauze sa výrazne neangažovala a dodnes úrad ombudsmana, ako úrad pre ochranu ľudských práv Oskarovi Dobvovodskému žiadnym spôsobom nepomohol.