Europoslanci majú preplatenú viagru aj plastiku pŕs

Rate this item
(2 votes)

Už nie v jedných mediach sa preberal plat europoslanca. Mesačnú mzdu europoslanca priemerný Slovák zarobí približne za rok a pol. To však nie je všetko, čo europoslanec dostáva.

 

Mzda europoslanca je 7 956 €. Z tejto mzdy však na činnosť výkonu mandátu nemusí minúť ani cent. Keďže vykonáva prácu mimo svojho domova, má preplácané letenky v biznis triede, vlaky v prvej triede a pod. Pokiaľ sa europoslanec rozhodne ísť vlastným autom, tak na jeden kilometer dostane 50 centov. Poslanec tak okrem platu môže dostať náhrady až do výšky 4 243 € na rok!

Okrem toho má preplácané aj diéty. Na jeden deň sa môžu vyšplhať až do výšky 304 €. Príspevok je na ubytovanie, stravu a ostatné výdavky.

 To však nie je všetko, čo si europoslanci dokázali preplatiť. Boli preplácané rôzne masáže a dokonca aj viagra. Europoslanci majú vďaka super zdravotnému poisteniu preplácané úkony súvisiace s nevyhnutným zdravotným úkonom. Medzi takéto úkony podľa europoslancov patrí zmenšovanie pŕs, výrobky na chudnutie, terapie proti starnutiu, depilácia chĺpkov na tvári...

V Británii upozornila na mrhanie prostriedkov Charlotte Linacre, ktorá povedala: „Termálne kúpele a nákladné liečebné procedúry sú pre bežných Britov nemysliteľné a preto je urážkou, že ich europoslanci dostávajú veľkoryso zadarmo,“ píše Express jej vyjadrenie“.

Ako dlho bude fungovať tento systém? Odpoveď je jednoduchá. Tak dlho, pokiaľ ho budú podporovať samotní voliči. Alebo na Slovensku to nikomu nevadí?

Martina Slovíková (kandidátka na poslankyňu EP)