Belousovová: som rada, že Smer chce prijať náš návrh zákona

Rate this item
(1 Vote)

V auguste 2011 poslanci NR SR, Anna Belousovová a Rudolf Pučík za stranu Národ a Spravodlivosť – naša strana, podali návrh na novelu zákona, ktorým sa mala zaviesť poţiadavka, aby starostovia a primátori mali ukončené minimálne stredoškolské vzdelanie.

 

"V auguste 2011 som spolu s kolegom Pučíkom predložila návrh novely zákona o voľbách do orgánov samosprávy miest a obcí. Podstatou novely bolo, aby starostovia a primátori mali minimálne strednú školu“ uvádza Anna Belousovová. Tento návrh novely bol odsúvaný z rokovania NR SR pol roka. Do prvého čítania sa dostal až v roku 2012. „Náš návrh zákona sa dostal na čítanie až na poslednú schôdzu NR SR pred predčasnými parlamentnými voľbami. Vtedy ho nepodporili ani poslanci KDH ani poslanci Smeru“ dodáva Anna Belousovová.

Dnes sa iniciatíva poslanca Smeru dostala na rokovanie a Smer aj KDH takúto novelu prijímajú. „Sme radi, že sa parlamentná väčšina našim návrhom nechala inšpirovať“ dodáva Anna Belousovová. Strana Národ a Spravodlivosť – naša strana považuje za veľmi dôležité, aby starosta mal ukončenú minimálne strednú školu. Nakoľko funkcia starostu je riadiacou funkciou, je potrebné aby disponoval aj potrebnými vedomosťami. „Nemôžeme byť už svedkami toho, aby starosta nevedel prečítať ani sľub“ uzatvára Anna Belousovová.