Predsedníctvo strany rokovalo o personálnych zmenách a komunálnych voľbách

Rate this item
(3 votes)

Dňa 5.7. 2014 sa konalo v Čadci predsedníctvo strany Národ a Spravodlivosť – naša strana. Hlavnými témami predsedníctva boli komunálne voľby a personálne zmeny na postoch krajských predsedov.

 

Predsedníctvo strany vymenovalo troch nových predsedov. Za Banskobystrický kraj bol do funkcie krajského predsedu vymenovaný Marek Kabát, za Košický kraj Miroslav Karabin a za Prešovský kraj Jozef Lenič. „Pre stranu je veľmi dôležité, aby mala funkčné štruktúry vo všetkých regiónoch Slovenska“, uvádza predsedníčka strany Anna Belousovová.

Predsedníctvo strany sa blížiacimi komunálnymi voľbami, ktoré sa budú konať na jeseň tohto roka zaoberalo aj touto témou. Strana prebrala všetky možnosti koaličnej spolupráce s inými stranami. „Strana sa bude v komunálnych voľbách orientovať na strany s podobným programom a teda hlavne bude spolupracovať s národnými stranami“, uvádza Anna Belousovová.

Predsdnícto sa zaoberalo aj iniciatívou europoslanca Csákyho na vytvorenie autonómie južného Slovenska, ktorú strana NaS – ns považuje za neprijateľnú, pretože je priamym nástrojom na ohrozenie územnej celistvosti Slovenska. Autonómia nemá opodstatnenie pre maďarskú menšinu, pretože na území Slovenska neobýva kompaktné územie. „Keďže ide o iniciatívu europoslanca, ktorú koordinuje s premiérom Maďarska, jednoznačne mala zareagovať vláda SR“, uzatvára Anna Belousovová