KÚPOU NOVÍN CHARLIE HEBDO PODPORUJETE TERORIZMUS

Rate this item
(2 votes)

Minulý týždeň sme boli svedkami teroristických útokov vo Francúzsku na redakciu novín Charlie Hebdo.

 

"Útok na redakciu je výsledkom politiky západoeurópskych krajín. To oni vymysleli a začali politiku multikulturalizmu“ uvádza Anna Belousovová, predsedníčka strany Národ a Spravodlivosť – naša strana. Zahraničná politika lídrov EÚ je zodpovedná za nárast islamského radikalizmu.

Strana Národ a Spravodlivosť – naša strana odsudzuje akékoľvek násilie a je nám obetí teroristických útokov ľúto. „Neskrývajme však vulgárnosť, urážku náboženstiev a šírenie nenávisti za slobodu slova, pretože práve toto robili noviny Charlie Hebdo. Reči o ochrane práv a slobode nie sú na mieste. Kde je tolerancia?“ ďalej komentuje Anna Belousovová. Slováci sú tiež súčasťou Európy. „Ja by som nechcela, aby Slováci umierali za pochybné európske hodnoty, ktoré nám nie sú vlastné“ ďalej komentovala Anna Belousovová.

Po útoku na redakciu Charlie Hebdo sa náklad týchto novín zvýšil niekoľkonásobné a bol distribuovaný do viacerých krajín. Ľudia dokonca čakali v radoch na tieto noviny, ktoré dorazili aj k nám. „Kúpou týchto novín ľudia podnecujú terorizmus, provokujú tých, ktorým sa tento neinteligentný „humor“ nezdá moc smiešny. Sú to noviny, ktoré dokážu uraziť každú kultúru či vierovyznanie“ ďalej komentuje Anna Belousovová .

V súčasnosti na východe Ukrajiny denne umierajú nevinní ľudia, medzi nimi sú aj novinári. V roku 1999 pri bombardovaní Juhoslávie bolo zavraždených 15 novinárov srbskej televízie. "Kde bolo vtedy svedomie všetkých tých čo sú dnes súčasťou kampane Je suis Charlie? My nie sme Charlie, my nie sme za šírenie netolerancie, urážok a nenávisti. My sme Belehrad, my sme Donbas, my sme Lugansk, my sme tisíce nevinne zabitých ľudí v dôsledku nebezpečnej politiky západu“ uzatvára Anna Belousovová.