JUHOSLÁVIA BOLA SKÚŠKA PRED VEĽKOU VOJNOU NA VÝCHODE

Rate this item
(1 Vote)

Dnes si pripomíname 16. výročie bombardovania Juhoslávie vojskami NATO, bezprecedentného a cinického porušenia medzinárodného práva zo strany USA a ich vojensko-politického nástroja NATO.

 

Tento medzinárodný zločin voči suverénnemu Európskemu štátu stál tisíce nevinných obetí a bol od čias Druhej svetovej vojny prvým vojenským konfliktom na našom kontinente. Vo svetle udalosti na Ukrajine musíme konštatovať, že v roku 1999 bombardovanie Juhoslávie bolo pre USA len skúškou, ako Európa a hlavne jej politické elity zareagujú na takéto znásilňovanie medzinárodného práva. Bola to skúška pred prípravou vojny na východe Európy, pretože občiansku vojnu na Ukrajine vyvolali Spojené štáty americké a ich „kolóna“ Európska únia.

 

Nie je náhoda že americká Snemovňa drvivou väčšinou hlasov schválila v noci rezolúciu, ktorou vyzývajú prezidenta Obamu, aby USA dali Ukrajine zbrane na boj so separatistami. Schválenie dodávok zbraní na Ukrajinu je svojráznym príspevkom USA k „mierovému“ procesu, ktorý sa začal Minskými dohovormi. Jednoznačne treba konštatovať, že ak by Slovensko malo zodpovednú vládu, mala by sa usilovať o zorganizovaní referenda o vystúpení Slovenska z NATO, ktoré sa čím ďalej tým viac demaskuje ako zločinecký vojenský pakt. Strana Národ a Spravodlivosť – naša strana podporuje akékoľvek aktivity spojené s vyhlásením referenda o vystúpení Slovenska z NATO.